E-nauczanie – przydatne narzędzia

e-nauczanie dla dzieci i dorosłych

E-nauczanie to świetne rozwiązanie, gdy chcemy zdobywać wiedzę w wygodny, przystępny i łatwy sposób, w dodatku bez konieczności wychodzenia z domu. E-learning przynosi mnóstwo korzyści, więc warto się nim zainteresować. Co więcej, żeby zapewnić sobie jak najwięcej możliwości pozyskiwania informacji warto korzystać z różnych dostępnych źródeł i narzędzi. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to kilka całkiem godnych uwagi i sprawdzonych wymieniamy poniżej.

 

Przydatne narzędzia do e-nauczania

YouTube – platforma, na której znajdziesz filmiki zaliczające się do kategorii „Rozrywka”, ale też i takie, z których dowiesz się mnóstwa przydatnych rzeczy. Oczywiście korzystanie z niego jest darmowe.

Wikipedia – kolejne przydatne źródło wiedzy, które zna chyba każdy z nas.

Google Docs – miejsce, gdzie można wrzucać wszystkie przydatne materiały oraz udostępniać je innym, znanym nam użytkownikom. W ten sposób tworzymy bazę wiedzy, do której mają dostęp wszyscy zainteresowani.

Wyszukiwarka internetowasprawia, że e-nauczanie gwarantuje nieograniczone możliwości i dostęp do przeogromnych zasobów wiedzy wpisujących się w przeróżne dziedziny.

Linkedin – to serwis społecznościowy, który sprzyja zawieraniu biznesowych znajomości i wymienianiu się kontaktami w branży.

Claroline – platforma e-learningowa umożliwiająca tworzenie własnych kursów.

Wink – oprogramowanie do przygotowywanie prezentacji multimedialnych oraz szkoleniowych.

Audioboo.fm – ogromna i darmowa baza podcastów do prywatnego użytku.

SlideShare – platforma, na której można publikować własne prezentacje PDF i udostępniać je innym użytkownikom.